PŘEHRADA PASTVINY

Skvělý výlet k vodě nejen v létě

Okolí Pastvinské přehrady je kouzelné a proto stojí za shlédnutí. Turistům, kteří se rozhodnou obejít celé přehradní jezero to může trvat více než 4 hodiny a to v případě, že se nezdrží v některé restauraci nebo občerstvení, neboť budou muset urazit zhruba 17 km.

Cestu Vám může pomoci zkrátit vláček Pastviňáček, který jezdí okolo přehrady a nejen pro děti může být příjemnou atrakcí.     

číst dále

MĚSTO ŽAMBERK

Městečko v podhůří Orlických hor

Žamberk (německy Senftenberg) je město na východě Čech v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji, v podhůří Orlických hor. Město je rozprostřeno jak v údolí řeky Divoké Orlice, tak i na okolních kopcích.

Historické jádro města tvoří městskou památkovou zónu. Město je turistickým východiskem do jižní části Orlických hor i jejich podhůří.

číst dále


ZÁMEK ČASTOLOVICE

Kouzelný zámek a vyhledávané minizoo

Současná podoba zámku nemá hodnotu pouze historickou, ale díky nekonečnému úsilí paní majitelky, která mimo jiné patří i k významným bytovým architektům, se stal i oázou klidu, pohody a krásy. Ta Vás v podobě osobních předmětů, fotografií a především květin, provází na každém kroku a v každém detailu. 

číst dále


HRADY A ZÁMKY

Hrad Litice       Hrad Potštejn       Zámek Doudleby nad Orlicí   KOUPALIŠTĚ A AQUAPARKY

Aquapark Žamberk       Koupání Pastviny      Letní koupaliště Vamberk

OPEVNĚNÍ


Tvrz Hanička